Miłość bezgraniczna

wrz 2014

Miłość bezgraniczna

Kochasz swoje dziecko bezgranicznie. To oczywiste. Dbasz by zdrowo jadło, ładnie wyglądało, by było mu ciepło, gdybyś mogła całowałabyś je bezustannie. Chcesz by było mądre, dlatego dbasz o jego rozwój, śpiewacie piosenki, recytujecie wierszyki, chodzicie na zajęcia w grupach, na basen itd. itp. Kochasz i dbanie o nie sprawia Ci ogromną przyjemność.
I to prawda absolutna, ale czasami jednak odczuwasz tę miłość inaczej. Spływa na Ciebie nieoczekiwanie, zupełnie niespodziewanie w zwykłym momencie dnia.
Wieczór, późny. Późny jak na nią, bo zwykle zasypia około 20. Jakoś tego dnia nie może zasnąć, pewnie przez moc wrażeń i baaardzo długi spacer w ciągu dnia, który pokonała na malutkich jeszcze nóżkach. W każdym razie nie może zasnąć, słyszę cichutkie wołanie ‘mamusiu, mamusiu” z takim żalem w głosie, że biegnę po dwa schody żeby jak najszybciej ukoić jej żal. Leży zwinięta w kłębuszek, w białej piżamce w gwiazdki, włosy ma rozczochrane i tuli swojego króliczka. Już sam ten widok wyciska łzę.
Pytam co się stało, ale ona nie odpowiada, zmęczona tylko patrzy na mnie, a jej oczka zdają się mówić „nie idź mamusiu”.
Przysiadam koło łóżeczka, delikatnie głaszczę jej policzek i obserwuję jak jej małe oczka robią się coraz mniejsze. Czuje, że dzieje się ze mną coś dziwnego, że ta chwila jest magiczna, wyjątkowa, niezwykle prawdziwa. Wiem, że nie chce być nigdzie indziej, że jestem cała dla niej, a ona cała dla mnie. Wydaje mi się, że ze szczęścia się rozpłacze, ale trzymam się dzielnie i nagle Ona…zaciska swoją malutką rączkę wokół moich palców. Czuje każdy jej paluszek i wtedy pękam…..
Siedzę tak jeszcze jakiś czas, dochodzę do siebie, ocieram łzę….Śpi
Znam to uczucie, dopada mnie czasem, ale uwielbiam gdy przychodzi niespodziewanie.
W tej małej rączce, zaciśniętej wokół mojej mieszka cała miłość świata, mojego świata, jej świata, naszego świata. Miłość bezgraniczna, wyjątkowa, nasza wzajemna.

IMG_3370-2

IMG_3361

IMG_3358

IMG_3353

IMG_3351

IMG_3350

IMG_3349

IMG_3348

IMG_3335

IMG_3331

IMG_3329

IMG_3317

IMG_3299

IMG_3293

Post napisany jednym tchem, pod wpływem impulsu i tego magicznego wydarzenia.

Julia ma na sobie
sukienka nosweet
butki-convers

Top